09129368456
سبد خرید 0
>> >> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
کالا برای:

چراغ اتاق عمل - سیالیتیک

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

 

چراغ سیالتیک چیست :

چراغ سیالتیک (لامپ های جراحی)  یکی از ابتدایی ترین و مهمترین وسایلی هستند که در اتاق های عمل جهت  روشن کردن موضع جراحی و مشاهده بهتر اندام کوچک و بدون کنتراست در مناطق عمیق موضع یا حفره های بدن به کار می رود.

  مناسبترین چراغ برای اتاق عمل ، چراغ سیالتیک است و دارای انواع مختلفی از قبیل چراغ های تک قمره ، دو قمره و سه قمره می باشد که می توانند قسمت های مختلف را روشن کنند. از آنجا که هنگام عمل ممکن است دست ها ، سر ، تجهیزات و … باعث ایجاد سایه شوند ، بنابراین طراحی باید به گونه ای باشد که این چراغ ها سایه های مزاحم را کاهش دهند و اعوجاج رنگ را به حداقل برسانند.

 به طور معمول یک چراغ جراحی از یک یا چند قسمت نوری تشکیل شده است که به یک بازوی معلق متصل شده‌اند و این بازو می‌تواند حرکات عمودی و دایره‌وار را فراهم کند.

 چندین نوع منبع نوری مختلف وجود دارد: لامپ‌های رشته‌ای معمولی، لامپ‌های گازی و چراغ‌های LED

 چراغ‌هایی که از LED استفاده می‌کنند از چراغ‌های با لامپ معمولی گران‌تر هستند اما مزیت‌هایی نیز دارند. ادعای تولید‌کنندگان این است که از LEDهایی استفاده می‌کنند که نورهای مادون‌قرمز و ماورای بنفش از آن‌ها ساطع نمی‌شود؛ بنابراین گرمای کمتری تولید می‌شود؛ همچنین اینگونه لامپ‌ها عمر بیشتری نسبت به لامپ‌های معمولی دارند و نور آنها به تدریج کاهش پیدا می‌کند؛ بنابراین خطر خاموش شدن ناگهانی در هنگام جراحی از بین می‌رود. در چراغ‌های با نور LED می‌توان کنترل بیشتری بر سایه‌های مزاحم داشت.

 برای کاهش اثرات گرمایی در چراغ‌هایی که از لامپ‌های رشته‌ای استفاده می‌شود فیلترهایی به کار رفته است که نور مرئی را عبور می‌دهند اما از انتشار گرما جلوگیری می‌کنند.

 

تجهیز اتاق عمل

فروش چراغ اتاق عمل : هالوژنه ،LED  - چراغ اتاق عمل سقفی ، پرتابل - چراغ سیالتیک تک قمره ،دوقمره ، سه قمره - انواع لامپهای چراغ سیالتیک (جیوه ای – سوزنی ) - چراغ اتاق عمل آکبند ، کارکرده

خرید انواع چراغ اتاق عمل - چراغ عمل  آمریکایی ، لهستانی ، ایرانی ، چینی

چراغ عمل با مارکهای : SYSTEM ONE -SYSTEM TWO- HEALHT – HEALFORC-  MARTIN – ALM – BERESHTOLD – HANALUX – SIVARD – SOHATEB – DR MOKH 

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 58 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()